X Beskidzki Rajd Szlakami Walk o Niepodległość – 1939-1945

W dniach 24 -26 Września braliśmy udział w X Beskidzkim Rajdzie Szlakami Walk o Niepodległość 1939 – 1955. Była to dziesiąta edycja która musiała mieć godną oprawę i zakończenie. Trasa pierwszego dnia rajdu wiodła z Tenczyna przez Przełęcz Glisne na szczyt Lubonia Wielkiego następnie na Polany Surówki i kończyła się w szkole w Tenczynie młodzież poznawała historię oddziału partyzanckiego „Mszyca” oraz jej dowódcy Jana Stachury „Adama”. Drugi dzień rajdu rozpoczął się w Bogdanówce następnie przez Polanę Parszywka na Koskową Górę tu również na uczestników czekały atrakcje.
Na punktach zadaniowych była nauka pierwszej pomocy , zasadzka urządzana przez żołnierzy niemieckich oraz zaprzysiężenie na rotę Armii Krajowej zakończeniem dnia było ognisko z kiełbaskami. A skoro był to jubileuszowy rajd nie mogło zabraknąć mocnego akcentu a mianowicie inscenizacji pacyfikacji wsi Zawadka. W inscenizacji która odbyła się w niedzielę wspierały nas Grupa Rekonstrukcji Historycznych 78 Sturm Division z Bielska Białej oraz Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Błyskawica” z Rabki .Wielkie dzięki Mirkowi z Alstars za obsługę pirotechniczna. Bardzo dziękujemy za udział i wsparcie.
Rajd I inscenizacja nie odbyła byś się bez wsparcia organizacji i pomocy Lokalnej Grupy Działania „Klimas” oraz Komandora rajdu Pana Tomasza Studzińskiego serdecznie dziękujemy . Składamy również gorące podziękowania państwu Teresie Józefowi Czarnota za gościnę . Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok
Reset Cookies